Girişimcilik Ruhu: Başlarken…

Başlarken…

Girişimci olarak birçok başarı ve başarısızlık yaşadık. Kurucusu ve yöneticisi olduğum girişimlerde kazanmış olduğum 20 yıllık deneyimlerden elde ettiğim bilgi ve öğretileri www.serhatduyar.com sayfasından paylaşmaya karar verdim.

Girişimcilik başlığında; Girişimcinin Kitaplığı, Girişimcinin Sözlüğü, işletme yönetimi, hukuk, finans, muhasebe, İnsan kaynağı, iletişim, mentörlük, kişisel gelişim, satış, pazarlama başlıklarında içerik üretmeye çalışacağım.

Serhat Duyar Kimdir?

1981 yılında İzmit-Kocaeli’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nde tamamladım. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde İktisat Bölümündeki Lisans Eğitiminin ardından, Bahçeşehir Üniversitesinin Master Programı kapsamında İtalya’da gerçekleşen “Current Issues in Finance” ve “Financial Issued in Entreprepreneurship” programına katıldım.

Yalova Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekteyim. Yalova Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof. Dr. Fahri Apaydın Hocam ile “Bilişim Sektöründe Rekabet Etiği” başlıklı bildiriyi Arel Üniversitesi ile Akatder’in Kongresinde sunduk ve yayınlandı. Ayrıca “Bilişim Sektöründe İş Delegasyonu” başlıklı bildiriyi, Yalova Üniversitesi İİBF İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özcan Hocam ile tamamlamak üzereyiz.

1999 yılında perakende satış ile aile şirketinde iş hayatına başladım. 2003 yılında girişimci olmayı tercih ederek Duyarhan Tekstil’in kuruluşuna öncülük ettim. El örgü yünleri alanında lider marka Alize Yünlerinin 16 yıl Ana Bayiliğini sürdürerek Duyarhan Tekstil’de satış, pazarlama, bayi kurulumu ve gelişimi süreçlerine liderlik yaparak Genel Müdürlük görevini icra ettim. 

2016 Yılında temelleri atılan Girişimcilik ekosisteminin nadide projelerinden Ehalı Servisinin Ağustos 2020- Ağustos 2022 tarihleri arasında Genel Müdürlüğünü yürüterek; Eğitim Akademisi, etkinlik yönetimi, bayilik ve franchising sistemleri, kurumsal iletişim, satış, pazarlama süreçlerine liderlik yaptım.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu girişimlerde kazanmış olduğum 20 yıllık deneyimi girişimcilere; Danışmanlık, Mentörlük ve Eğitmenlik yaparak hem öğreniyorum hem de öğretiyorum. Halen Bilişim Vadisinde Girişimcilik Danışmanı olarak çalışmaktayım.

Akademide Etik Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için bazı STK’ları aracılığı ile gönüllü eğitimler gerçekleştirmekteyim. Ayrıca Evli, 3 Kız babasıyım ve orta derecede İngilizce bilmekteyim.

Girişimcinin zorlu yolculuğunda içeriklerin ilham olması dileği ile…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*