Ev Taşıyanlar Dikkat!

@tukonfed Başkanı @aydinagaoglu Taşınma sezonunda ev taşıyanların mağduriyetler yaşadığını, bazı online platformlar üzerinden bulunan yetkisiz kişi ya da firmalara taşıma yaptırılabildiğini vurguladı.
Evden eve nakliyede “yetkili şirket” uyarısı @anadoluajansi‘na açıklama yapan Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu da tüketicilerin evden eve taşımada dikkat etmesi gereken konulara ilişkin uyarılarda bulundu. Tüketicilerin taşıma sözleşmesini dikkatli okuması, sigortayı ise nakliye şirketi yapmıyorsa kendisinin yaptırması gerektiğini belirten Ağaoğlu, “Eğer imkan varsa kıymetli tüm ürünleri liste yapıp taşıyıcıya da bir nüshasını verip imzalattırıp kopyasını almasının tüketicilere çok büyük yararı olur.” ifadesini kullandı.
Ağaoğlu, taşınma sezonunda ev taşıyanların mağduriyetler yaşadığını, bazı online platformlar üzerinden bulunan yetkisiz kişi ya da firmalara taşıma yaptırılabildiğini vurguladı.
Aydın Ağaoğlu, “Bunlar da sigortasız, geçici personelle taşıma işlemini gerçekleştirdiğinden ötürü taşınan ürünlerde hasar oluşmasına yol açabiliyor. Mutlaka taşıma sözleşmesi düzenlenmeli, taşıyıcının yetki belgesinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*