Bülent Şık’tan Gıda Dedektifi’ne: Patiswiss ürünlerini kaç paraya övdüğünüz?

Artı Gerçek isimli İnternet gazetesinde Gıda Dedektifi olarak kendisini tanıtan çakma dedektif hakkında çok ilginç bilgilere verildi.

Bülent Şık ile Gıda Dedektifi arasındaki geçenlerin yanında Gıda Dedektifi ile ilgili Skandal bilgilere yer verildi. Artı Gerçek‘in haberi okunmaya değer. Gıda Dedektifi isimli çakma dedektifle ilgili Artı Gerçek de yer alan bilgiler özetle;

Gıda mühendisi ve akademisyen Bülent Şık, kendisini “siyasi içerik üzerinden etkileşim kasmakla” itham eden Gıda Dedektifi hesabına Patiswiss’le paralı içerik anlaşmasını hatırlatarak; “Önce kaç para aldığınızı açıklayın” dedi.

Patiswiss markasından para alarak sponsorlu içerik üretip bazı ürünleri övdüğü ortaya çıkan Gıda Dedektifi hesabına “Siz önce Patiswiss olayında firmanın ürünlerini kaç paraya övdüğünüzü açıklayın” diyen Şık, Patiswiss’in CEO’suna tepkilerin yükseldiği sırada gündeme gelen “sponsorluk anlaşmasını” da hatırlatarak “Para aldığı firmaların ürünlerini öven, para alamadıklarını yeren, firmalarla çıkar ilişkisini gizleyerek halkı kandıran Gıda Ajansı ve Gıda Dedektifi benimle uğraşmayın. Siz önce Patiswiss olayında firmanın ürünlerini kaç paraya övdüğünüzü açıklayın daha sonra benimle uğraşın” sözleri ile konuya farklı bir boyut kazandırdı.

‘Patiswiss olayı’nın patlak vermesi sonrasında firma ile anlaşmasını sonlandırmak zorunda kalan Gıda Ajansı/Gıda Dedektifi ise “Sizinle uğraşsak ne olacak? Müfterinin tekisiniz! Utanmadan Murat Ülker’in iftiralarına ortak oluyor, ona hizmet ediyorsunuz!” denilerek Bülent Şık’a hakaret eden paylaşımda bulundu. Paylaşımda, Gıda Dedektifi’nin Patiswiss konusunda hâlâ internet sitesinden kaldırmadığı övgü dolu içeriklere rağmen, “Gıda Dedektifi hiçbir şekilde firmaların ürünlerini övmez, etiket verilerine göre inceleme yapar! Bunu siz de biliyorsunuz fakat takipçilerinizi galeyana getiriyorsunuz” iddiasında bulunarak konuyu kapatmaya çalıştı.

Gıda Dedektifi isimli çakma dedektife ceza kesildiğini ve tanıtımlarının yanıltıcı olduğunun devletin resmi kurumlarınca belgelendiği de ortaya konuldu. Buna göre; Ticaret Bakanlığı, 8 Nisan 2024’te, yanıltıcı bilgiler yayımladığı gerekçesiyle Gıda Dedektifi hesabının kurucusu Musa Özsoy’a 550 bin 59 lira idari para cezası kesmişti. Hesap, Reklam Kurulu tarafından internet sitesindeki tanıtımlara yönelik şikayet üzerine incelemeye alınmıştı.

Kaynak: https://artigercek.com/guncel/bulent-siktan-kendisine-bulasan-gida-dedektifine-siz-once-patiswiss-urunlerini-302729h

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*