‘Ben dolandırılmam’ diyen Aydın Ağaoğlu ve dolandırıcılar arasındaki mesajlaşma ibretlik sonla bitti

Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu’na Instagram hesabından direkt mesajla Eylül ayında ulaşan bir kişi, iki yetime yardım ettiğini, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek yardım istedi. Kendisini öğretmen olarak tanıtan kişi yaklaşık üç hafta sonra üst üste mesajlar atarak; Ağaoğlu’ndan kendi hesabında paylaşım yaparak takipçilerine maddi destek duyurusu yapması ricasında bulundu.

Aydın Ağaoğlu, “Siber dolandırıcılar işi iyice azıttılar, şimdi de bana kanca taktılar. Ben iki yetim yavru için yardım istendiğine tam olarak inanmadım ama bana Instagram’ın direkt mesaj bölümünden hikaye oldukça ilgi çekici. Bunlar iki kardeş, aileleri vardı, kız arkadaşı intihar etti, bankta yatarken bulduk, memleketlerine gidecekler, borçları sıkıntıları var gibi. Ben duymazdan geldim, üç hafta sonra aynı hesaptan bana yazdı ve sitem etti. Sonra dedim ki; bu gerçekten ihtiyaç sahibiyse yardımcı olmak isterim, dolandırıcıysa da onu yakalatıp, hukuk önünde hesap vermesini sağlamak benim vazifemdir.” dedi.

Melihcan Çalışkan özel haberidir.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/gundem/ben-dolandirilmam-diyen-aydin-agaoglu-ve-dolandiricilar-arasindaki-mesajlasma-ibretlik-sonla-bitti-7025407

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*